Doğal Yoldan Diş Beyazlatma

Doğal Yoldan Diş Beyazlatma

 

Doğal yoldan diş beyazlatmaİlk dişlerimizin çıkığında bizler hatırlamasak da aile büyüklerimiz çok büyük bir sevinç yaşamıştır. O ilk dişler o kadar sağlıklı ve parlaktır ki eğer gerekli ağız ve diş sağlığı bakımını yapmazsak zamanla sağlığını kaybederek zamanla çürür ve sararır. Elbette ki bebeklikteki dişlerimiz çıkıp yerine hayatımızın kalanında sürekli bizimle olacak olan dişlerimiz gelecek ama onlara da gerekli ilgiyi göstermez ve bakımını yapmazsak zamanla sağlığı bozularak sararır ve çürür. Bu yüzden hem ağız ve diş sağlığımız açısından hem de bembeyaz gülümsemeler için zamanla sararan dişlerimizi beyazlatmamız gerekmektedir. Birçok diş beyazlatma yöntemi bulunmaktadır. Fakat her zamanki gibi doğal olanını tercih etmek gerekmektedir.

 

Doğal diş beyazlatmaDoğal yoldan diş beyazlatmak için evde kendi başınıza yapabileceğiniz birkaç pratik yöntemden bahsedelim.

–          Öncelikle doğal yoldan dişlerinizi beyazlatmak için ağız ve diş sağlığınızın uygun olması gerekmektedir. Çürük diş ve diş etlerinin sağlıksız olması durumunda doğal yoldan diş beyazlatma mümkün olamaz.

–          Evde kendi başınıza bir tatlı kaşığı karbonat ile az miktarda sofra tuzunu karıştırıp birkaç damla sirke ilave ederek oluşan karışım ile dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

–          Sağlıklı ve beyaz dişleriniz için diş etlerinizin de mutlaka sağlıklı olması gerekmektedir. Diş etlerinizin daha sağlıklı ve sağlam olması için bir miktar tuzlu suya zeytin koyarak bekleyin. Daha sonra bu suyu ağzınızda gezdirerek gargara yapın. Böylece diş etleriniz daha da sağlıklı hale gelecektir. Ayrıca diş etlerinizde kanama varsa ortadan kalkacaktır.

Havuç, brokoli, salatalık gibi sebzeler de doğal yoldan siz beyazlatma adına oldukça faydalıdır. Fakat kesinlikle limon kullanmayınız. Aksi takdirde daha çok zarar verirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir